Kommunestyret i Sund

 Sund kommune har omlag 7000 innbyggjarar og kommunestyret er samansett av 21 medlemmar.

Kommunestyret  er det øvste organet i kommunen og vert vald av kommunen sine innbyggjarar med røysterett ved kommunestyrevalet kvart 4. år.  Kommunestyret i Sund har 21 medlemer.  Kommunestyret har ca 10 møter i året. Det vert sett opp halvårlege møteplanar, som du finn på heimesida. Møta vert vanlegvis haldne på kommunehuset og er opne for publikum.

Radio Sotra overfører møta direkte på lokalradioen.

Medlemmer Sund kommunestyre 2015-2019
Parti Namn E-post Telefon Stad
Høgre Ordførar Kari-Anne Landro kari.a.landro@sund.kommune.no 99245694 Skogsvåg
Høgre Varaordførar Nils Kåre Skoge nils.skoge@telle-tre.no 93438691 Skogsvåg
Høgre Jørgen Kausland jorgen.kausland@sund.kommune.no 90968686 Skogsvåg
Høgre Kathrine Kallestad kathrine.kallestad@bkkfiber.no 95781703 Glesvær
Høgre Robert Kaupand Sæle robert.saele@gmail.com 90993957 Klokkarvik
Høgre Rudolf Helge Krondorfer rudolf.krondorfer@gmail.com 91806279 Klokkarvik
Høgre Per Rune Eikeseth per@eikeseth.net 93219898 Klokkarvik
Ap Jogeir Sognnæs jogeir61@gmail.com 91816455 Steinsland
Ap Sandra Henriksen Valskog sandra.valskog@gmail.com 41658302 Skogsvåg
Ap Ørjan Telle orjantelle@yahoo.com 97110325 Tælavåg
Ap Kim Dale Eide kimdaleeide@hotmail.com 47800900 Glesvær
Ap Pernille Thormodsen pernillethormodsen@hotmail.com 93053734 Klokkarvik
Ap Amir Mohammad Saffa amir.m.saffa@hotmail.com 48075369 Glesvær
FrP Svein Otto Jacobsen svein@sydvestmedia.no 93638223 Klokkarvik
FrP Kenneth Eide kenneth.eide@bkkfiber.no 93457735 Skogsvåg
FrP May Elin Limevåg may_lime@hotmail.com 92464789 Klokkarvik
Sp Kjell Arve Vorland kjell.arve.vorland@dns.no 95295873 Skogsvåg
Sp Karstein Golten kgolten@gmail.com 97572946 Skogsvåg
KrF Beate Husa beate.husa@gmail.com 92683771 Skogsvåg
V Elizabeth Toft Erichsen elizabethtofterichsen@gmail.com 47338178 Steinsland
Sv Symphorien Pombe symphorienpombe@yahoo.no 47840409 Klokkarvik

 

 

 

Sist endra 06.04.2017

Kontakt

Kari-Anne  Landro
Kari-Anne Landro
Ordførar
Telefon: 56327557
Mobil: 99245694